Przejdź do treści
Fundusze Europejskie

Kampanie społeczne

 

 

Kampania ,, 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć ”

 

To międzynarodowa kampania organizowana od 1991 roku przez Women’s Global Leadership Institute. Na działania w ramach kampanii zostały wybrane dni między 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet ) a 10 grudnia ( Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka ). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie uczestniczy w tegorocznej akcji przede wszystkim poprzez organizację ,, Otwartych Dni ” , rozpowszechnianie wiedzy w formie plakatów oraz współpracę ze szkołami.

W dni powszednie od 28 listopada do 9 grudnia 2016r osoby dotknięte problemem przemocy w rodzinie będą mogły skorzystać z bezpłatnych wstępnych konsultacji w naszym Ośrodku w godz. od 9:00 do 14:00, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Będzie również możliwość pobrania materiałów edukacyjnych oraz zapisania się na kurs samoobrony prowadzony przez profesjonalistów w dziedzinie sztuk walki. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 699 902 721.
 

 


 

Apel - Bezpieczne wakacje

BEZPIECZNE WAKACJE

APEL KIEOWNIKA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SZPROTAWIE

DO PEDAGOGÓW, RODZICÓW OPIEKUNÓW

Drodzy państwo !!!

Zbliżające się wakacje to nie tylko czas wypoczynku, uprawiania sportów i zabawy, ale również okres występowania szeregu zagrożeń w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w istotny sposób eliminuje zaistnienie wypadków a często też dramatów i tragedii. W tym miejscu pragnę zwrócić uwagę Państwa i prosić o reagowanie i informowanie odpowiednich służb w przypadku zaobserwowania zachowań mogących doprowadzić do nieszczęścia. Zachęcam również do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej pod adresem: http://bezpiecznewakacje.pl
 


Jednocześnie życzę Wszystkim bezpiecznych, udanych i niezapomnianych wakacji
w 2016 r.

Kierownik Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie

Tadeusz Pozaroszczyk

 

 


Kampania społeczna „Bicie, czas z tym skończyć” – rusza kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka

- Bicie dzieci to wyraz frustracji i braku cierpliwości. Nie jest to ani dobra, ani pożądana metoda wychowawcza – przekonuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Z badań przeprowadzonych na zlecenie RPD wynika, że ponad połowa Polaków aprobuje uderzanie dziecka, a co trzeci akceptuje bicie dzieci w wychowaniu.

Celem kampanii jest nagłośnienie problemu przemocy wobec dzieci oraz zmiana postaw społecznych, przede wszystkim obniżenie poziomu agresji i aprobaty dla stosowania jakichkolwiek form bicia. Jak wynika z badań „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz relacji rodziców”, przeprowadzonych przez agencję TNS Polska w 2015 r. na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka, 58 proc. Polaków wyraża aprobatę klapsów, a 26 proc. uznaje bicie dzieci za skuteczną metodę wychowawczą.

Wszystkie informacje o kampanii, spot oraz pełne wyniki badań „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz relacji rodziców” dostępne są na stronie internetowej www.niedlabicia.pl. Akcja będzie promowana również poprzez kanały społecznościowe Rzecznika Praw Dziecka.

 

 


III Ogólnopolska akcja "Czysty Aniołek"

Akcja CZYSTY ANIOŁEK 2016 organizowana jest w całej Polsce,
jak również poza jej granicami i trwa do
10 czerwca 2016r.


Akcja ta ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Honorowy patronat nad akcją objął

Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.


Jak wziąć udział ?

Zorganizuj zbiórkę w swoim środowisku: szkole, przedszkolu, zakładzie pracy, podczas domowej uroczystości. Każdy przyniesie dowolną rzecz wg swoich możliwości (mydełko, szampon, pastę, szczoteczkę do zębów, ręcznik).

Zebrane środki czystości zapakujcie do siatki, pudełka i zanieście do Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy socjalni, asystenci rodzin rozwiozą rzeczy dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących. Zachęcamy do zrobienia zdjęć zbiórki i jej uczestników. Zdjęcia wraz z opisem kto i co zorganizował zostaną zamieszczone na stronie i fb stowarzyszenia aby pokazać jak pomagaliście. Wszystkie informacje można wysłać na adres stowarzyszenia (stowarzyszenie@piekne-anioly.pl). Dobrem trzeba się chwalić, można wtedy pomóc dwa razy. Sam pomogłeś i pokazałeś innym jak to robić. Jeśli ktoś pod wpływem Twojej akcji zorganizował swoją, to Ty pomogłeś dwa razy!

Koordynatorem Akcji w Gminie Szprotawa jest Ośrodek Pomocy Społecznej

 


Kampania społeczna Przyjazna siła

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna Ministerstwa Rozwoju pod hasłem "Wyrównujemy szanse". Jej celem jest promocja funduszy norweskich i EOG jako mechanizmu walki z nierównością i wykluczeniem społecznym, a także zaangażowanie Polaków w działanie na rzecz potrzebujących wsparcia. Planowane działania będą prowadzone w trzech etapach, obejmujących: akcję społeczną, kampanię informacyjno-wizerunkową oraz event finałowy. Komunikacja obejmuje obszary ATL, BTL, Internet oraz kanały social media.

Koncepcja kampanii bazuje na postaci Siłacza Społecznego, który walczy z nierównością pomagając słabszym i potrzebującym – osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Takim bohaterem, w ujęciu autorów, jest tak naprawdę każdy, kto bezinteresownie pomaga potrzebującym.

Piotr Małachowski zachęca Polaków do czynnego zaangażowania się w walkę z nierównością i wykluczeniem społecznym, jakie na co dzień dotyka wielu ludzi. Kluczowym założeniem kampanii było zwrócenie uwagę na to, co dzieje się wokół i uwrażliwienie na problemy społeczne i pomoc innym.

W kampanii "Wyrównujemy szanse" stworzone zostało konkretne narzędzie, które angażuje Polaków i umożliwia pomoc potrzebującym. Za pośrednictwem serwisu internetowego www.silaczespoleczni.org.

 

 


Kampania Przeciwko Przemocy Domowej CZARNA KROPKA
 

,,Kampania Czarnej Kropki ” zaczęła się na Facebooku i ma na celu rozpoznanie ofiar przemocy domowej. Czarna Kropka na wewnętrznej stronie dłoni oznacza wołanie o pomoc. W ten sposób można pokazać, że jesteś w niebezpieczeństwie. Na całym świecie aż co czwarta kobieta i co siódmy mężczyzna są ofiarami przemocy domowej. Ta kampania powstała po to, aby to zmienić.

Więc jeżeli zauważycie kogoś z czarną kropka na dłoni, pomóżcie mu, wzywając policję. ,, Czarna kropka ” na ręce sygnalizuje profesjonalistom, że podlegasz zagrożeniu z powodu trwającej przemocy domowej, i że potrzebujesz pomocy, lecz nie możesz o nią poprosić, ponieważ twój oprawca obserwuje każdy twój ruch. Podziel się ze znajomymi wiadomością na ten temat – ta czarna kropka może odmienić komuś życie, jeśli odpowiednia liczba osób będzie znała jej znaczenie.



Ośrodek Pomocy Społecznej
w Szprotawie

ul. Żagańska 6
67-300 Szprotawa
tel/fax: 68 376 32 30

godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
w godz: 7.00 - 15.00

Licznik odwiedziń: 985196