Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie

Oferta pracy - ogłoszenie o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej

Utworzono dnia 12.01.2021

Oferta pracy - ogłoszenie o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szprotawie informuje o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

Oferta pracy – „opiekun osoby niepełnosprawnej ”

Liczba etatów - 3

  1. Wymagania niezbędne :

    1) wykształcenie: osoba z przynajmniej średnim wykształceniem posiadająca ,co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy/opieki osobom niepełnosprawnym

    2) dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej / pielęgniarka lub innym , zapewniającym realizację usługi opieki wytchnieniowej w zakresie adekwatnym do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej ,
    2) posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
    3) korzystanie z pełni praw publicznych,
    4) posiadanie stanu zdrowia pozwalającego na wykonywanie usług opieki nad osobą niepełnosprawną,
    5) posiadanie nieposzlakowanej opinii,

  1. Wymagania dodatkowe:
    1) preferowane będą osoby z doświadczeniem zawodowym w sprawowaniu opieki nad osobami niepełnosprawnymi: tj. niepełnosprawnymi dziećmi lub niepełnosprawnymi osobami dorosłymi,
    2) preferowane będą osoby posiadające wykształcenie pozwalające świadczyć wsparcie osobie niepełnosprawnej, tj. wykształcenie pielęgniarskie lub ukończony kurs opiekuna domowego, lub opiekuna osoby niepełnosprawnej, asystenta osoby niepełnosprawnej
    3) dyspozycyjność,
    4) umiejętność zachowania  bezstronności w kontakcie z rodziną,
    5) operatywność, umiejętność współpracy z osobami niepełnosprawnymi

  2. Obowiązki opiekuna:

Wykonywanie obowiązków związanych z opieką nad osobą niesamodzielną na czas nieobecności opiekuna faktycznego w tym:
1) udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych tj. m. in.:
•  pomoc w spożywaniu posiłków lub karmienie, o ile wymaga tego stan zdrowia
• pomoc w ubieraniu,
• zmiana odzieży, bielizny osobistej,
• umożliwienie spędzania czasu na wózku;
2) wykonywanie podstawowych niezbędnych czynności pielęgnacyjnych i higienicznych tj. m. in.:
• zmiana pielucho-majtek, podkładów, o ile wymaga tego stan zdrowia
• pomoc w dotarciu do toalety,
• higiena po załatwieniu potrzeb fizjologicznych;
3) organizowanie czasu wolnego tj. m.in.:
• spacery,
• wspólne zabawy,
• czytanie książek,
• gry planszowe,
• zajęcia edukacyjne, zajęcia terapeutyczne

IV. Wymagane dokumenty:

Osoby zainteresowane proszone są o składanie:
a) CV, kwestionariusz osoby ubiegającej się o zatrudnienie (druk w załączniku),
b) oświadczenia o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych, nieposzlakowanej opinii, stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie usług opieki wytchnieniowej (druk w załączniku),
c) dokumenty poświadczające wykształcenie, ukończone kursy,
d) dokumenty poświadczające doświadczenie zawodowe,
e) oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (druk w załączniku),

V. Forma zatrudnienia :

umowa o pracę , na czas określony w formie zadaniowej lub umowa zlecenie

czas pracy – od poniedziałku do piątku

  1. Miejsce pracy – Teren Gminy Szprotawa

Wyłonienie kandydatów i podpisanie umowy nastąpi w momencie otrzymania dotacji na realizację zadania .

Pytania kierować można do Ośrodka Pomocy Społecznej w Szprotawie osobiście (ul. Żagańska 6, 68-300 Szprotawa) lub pod nr telefonu: 68 376 3230, 699902731, 533324106

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szprotawie, 68-300 Szprotawa ul. Żagańska 6 z dopiskiem: „Dotyczy naboru - kandydat do świadczenia usług w ramach opieki wytchnieniowej”, w terminie do dnia 01 lutego 2021 r., do godz. 12.00  (liczy się termin wpływu dokumentów do Ośrodka), lub pocztą elektroniczną na adres: sulj@ops-szprotawa.pl

ZAŁĄCZNIKI:

Ośrodek Pomocy Społecznej
w Szprotawie

ul. Żagańska 6
67-300 Szprotawa
tel/fax: 68 376 32 30

godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
w godz: 7.00 - 15.00